log in

Informacje przed podróża

info1

 

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Elektryczność

110 V,  kontakty standartowe amerykańskie (dwie płaskie koncówki).

Język
Ekwador ma dwa języki oficjalne: hiszpański i quichua. W hotelach, sklepach z pamiątkami i w większych centrach turystycznych mówi się też po angielsku.

Lotniska
W kraju istnieją dwa główne lotniska międzynarodowe, jedno w Quito (42 km na wschód od Quito, w miejscowości Tababela) i drugie w Guayaquil. Także jest wiele lotnisk, które obsługują loty krajowe.

Transport
Główne miasta mają lokalne lotniska operowane przez krajowe linie LanEcuador, Aerogal i TAME. Transport lądowy odbywa się głównie autobusami.

Wynajem aut
Minimalny wiek to 25 lat. W momencie wynajmu i przy każdej kontroli należy przedstawić paszport i prawo jazdy. Drogi w Ekwadorze są w dobrym stanie. Zaleca się szczególną ostrożność i nalezy pamiętać, że przypadki przekraczania rzeki lub jazdy po plaży nie są objęte ubezpieczeniem.

Bezpieczeństwo
Ekwador nie przedstawia zagrożen, również dla turystów, którzy zachowują minimum środków ostrożności.

Zalecamy:

 •  Nie afiszować się zamożnoscią
 •  Nie zostawiać toreb i plecaków bez nadzoru
 •  Używać sejfy w pokojach hotelowych, w których są dostępne
 •  Zawsze należy mieć kserokopię dokumentów (paszport, prawo jazdy ...)

Bezpieczeństwo klientów jest naszym priorytetem. Pewne typy wycieczek (rafting, wspinaczka, rowery ...) mogą stanowić ryzyko, którego każdy powinien być świadomy. Przed rozpoczęciem każdej takiej wycieczki, uczestnicy otrzymują wskazówki bezpieczeństwa i zawsze sprzęt najwyższej jakości.

Wyposażenie potrzebne do podróży

Wyposażenie potrzebne do podróży

We wszystkich przypadkach:

 •  Kserokopia paszportu
 •  Kopia ubezpieczenia podróży
 •  Dane, telefon i adres Cayman Tours w Ekwadorze
 •  Zestaw pierwszej pomocy osobistej
 •  Aparat fotograficzny
 •  Okulary przeciwsłoneczne
 •  Krem blokujący (faktor 50 lub więcej)
 •  Pomadka ochronna do ust
 •  Kapelusz lub czapka z daszkiem

Ubiór
Poleca sie ubrania lekkie, najlepiej bawełniane. Na wieczory konieczny jest ciepły sweter lub kurtka. Na wycieczki po dżungli najlepsze są długie spodnie, koszule z długim rękawem i gumowe buty, niezależnie od pory roku oraz poncho lub przeciwdeszczowa kurtka. Na Galapagos poleca sie buty na grubej podeszwie, bo chodzi sie nieraz po blokach ostrokrawędzistej lawy. W przypadku rejsów po Galapagos konieczna jest druga para obuwia do chodzenia po jachcie, bo przy wejściu na jacht trzeba zdjąc buty, w których chodziło sie po lądzie. Na wyprawy trekkingowe trzeba mieć cieple ubranie (gruba kurta, czapka, rękawiczki, szalik, grube skarpety) i odpowiednie buty, a do wspinaczek (Cotopaxi, Caymabe, Chimborazo) trzeba się wyposażyć dodatkowo w buty do wspinaczek, ubranie odpowiednie dla klimatu polarnego i dobrej jakości sleeping (-5 do -10°C) do spania w schroniskach, gdzie nie ma ogrzewania.

Warunki sprzedaży

Warunki sprzedaży

Rezerwacja i płatności
Wszystkie zgłoszenia muszą być połączone z depozytem reprezentującym 20% ogólnej kwoty świadczeń, otrzymanie tego depozytu oznacza akceptację rezerwacji. Całkowity bilans ceny usług należy uiścić na 45 dni przed faktycznym rozpoczęciem świadczeń. Po potwierdzeniu podróży, prosimy klienta o możliwie najszybszą informację na temat uczestników (nazwiska, daty urodzenia, numery paszportu) w celu zabezpieczenia rezerwacji. Cayman Tours nie ponosi odpowiedzialności, jeśli informacje nie zostały otrzymane w terminie, co wplynelo na rezerwacje jachtów, hoteli, etc.

Koszty rezygnacji
Jeśli Klient musi zrezygnować z podróży, wpłacone kwoty są zwracane po odliczeniu następujących kosztów, w zależności od terminu rezygnacji:

• Więcej niż 120 dni przed przylotem: Całkowity zadatek zostanie zwrócony, bez opłat bankowych wynikających z transferencji, z wyjątkiem wycieczek i rejsów na Galapagos, bowiem operatorzy Galapagos nie zwracają zadatków, co jest uwzględnione jako klauzula w ich umowach.

• Od 90 do 119 dni przed przylotem: 70% zadatku nie zostanie zwrócone, jako zaliczka zapłacona za niektóre usługi (hotele, loty ...)

• Od 46 do 89 dni przed przylotem: 100% zadatku zostanie zatrzymane jako przedpłaty niektórych usług (hotele, loty ...)

• 30 do 45 dni przed przyjazdem: 60% całkowitej kwoty zapłaconej za usługi turystyczne zostanie zatrzymane.

• Mniej niż 30 dni przed przyjazdem: 100% całkowitej kwoty zapłaconej za usługi turystyczne zostanie zatrzymane

W przypadku zmiany liczby uczestników, stawki zostaną poprawione i dostosowane do nowej liczby uczestników. Nie oferujemy ubezpieczenia od rezygnacji, bo taka umowa nie istnieje w Ekwadorze. Jednak  można to sprawdzić w swojej firmie ubezpieczeniowej.

Reklamacje
Wszelkie skargi dotyczące pakietów turystycznych (różnica zdań, niewykonanie jakiegoś punktu pakietu, etc.) muszą być złożone przez klienta w Cayman Tours Ekwadorze. Wszelkie spory będą rozstrzygane polubownie. W przypadku totalnej różnicy zdań, ponieważ Cayman Tour jest firmą podlegajacą lokalnym prawom, będzie odpowiadać przed sądami w Quito, Ekwador.

Ubezpieczenie
Akceptując podróżować z Cayman Tours, zalecamy wykupić osobiste ubezpieczenie podróży i repatriacji. Większość kart kredytowych uprawnia do korzystania z tego typu ubezpieczeń. Jeżeli zapłaciłeś za bilet kartą Visa zazwyczaj jesteś ubezpieczony, ale można o to zapytać w biurze operatora karty. Decyzja o wykupieniu lub nie dodatkowego ubezpieczenia leży wyłącznie w gestii uczestników. Cayman Tours poprosi uczestników o podpisanie zrzeczenia się odpowiedzialności, po przyjeździe do Ekwadoru.

Odpowiedzialność
Cayman Tours nie jest substytutem dla indywidualnej odpowiedzialności każdego z uczestników. Państwo sami musicie działać zgodnie z przepisami i procedurami policji, służb celnych i ochrony zdrowia w każdym momencie w trakcie podróży. Każdy uczestnik powinien być odpowiedzialny za to, że posiada wszystkie wymagane dokumenty przez władze krajów, które odwiedza. Cayman Tours nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przedstwienia dokumentów przez uczestnika i opóźnienia z tym związane. Poniesione w związku z tym wydatki obciążają klienta. Jakakolwiek przerwa w podróży lub jej skrócenie z powodu uczestnika nie będzie skutkować refundacją. Dowiedz się w najblizszym konsulacie o przepisy celne.

Zagrożenia
Każdy uczestnik powinien mieć świadomość, że z uwagi na charakter wyjazdów jakie organizujemy, istnieje pewne zagrożenie z uwagi na oddalenie placówek medycznych, warunków drogowych, charakteru przygodowego niektórych wycieczek (np. wspinaczki wysokogórskie, sporty wodne, wyprawy nurkowe...). Ekwador jeszcze nie dysponuje oddziałami, które pozwalają na szybką ewakuację z większości miejsc oddalonych od miast. Klient ponosi ryzyko świadomie i zobowiązuje się nie obwiniać wypadkami Cayman Tours, przewodników lub firmy współpracujące z nami. Jeśli wymagają tego okoliczności, nie tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa całej grupy, ale także ze względów pogodowych lub nieprzewidzianych zdarzeń, Cayman Tours zastrzega sobie prawo bezpośrednio lub przez swych wspólpracowników i doradców zmienić środek transportu, zmienić nocleg, zmienić trasę, zmienić daty przyjazdu lub odjazdu, a uczestnicy nie mogą domagać się odszkodowania. Każdy uczestnik musi należną zachowywać ostrożność i postępować zgodnie z instrukcjami przewodnika Cayman Tours. Cayman Tours nie ponosi odpowiedzialności za wypadki, które są spowodowane przez zaniedbanie uczestnika wycieczki. Cayman Tours zastrzega sobie prawo do odwołania z grupy w każdej chwili uczestnika, którego zachowanie może być uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pozostałych uczestników. Żadne odszkodowanie nie będzie wówczas mogło być wymagane.

Zakwaterowanie
Infrastruktura hotelowa w Ekwadorze jest wciąż niższa niż w Europie. My zwykle pracujemy z hotelami, które znamy i do których mamy zaufanie. Jednak Cayman Tours nie ponosi odpowiedzialności, jeśli problemy pojawią się w jakimś hotelu.

Bagaż
Bagaż każdego jest jego odpowiedzialnością. Nie należy zlecać pilnowania własnego bagażu towarzyszom podróży, bo oni nie mogą przyjąć tej odpowiedzialności.

Transport lotniczy i klimat
Jeśli podróż uczestnika została przerwana ze względu na zakłócenia w ruchu lotniczym lub z powodów klimatycznych, Cayman Tours nie może być odpowiedzialny za to. Klient pokrywa powstałe koszty.

Siła wyższa
Jeśli wydarzenia zewnętrzne miałyby negatywny wpływ na sytuację w kraju (na przykład niepokoje polityczne i społeczne, klęski żywiołowe, ...), Cayman Tours zastrzega sobie prawo do odwołania podróży lub zmiany zawartości pakietu. W przypadku rezygnacji zostanie zatrzymana część zapłaty, równa dopozytom dokonanym przy rezerwacji usług. W przypadku zmiany trasy, zostanie ustanowiony nowy koszt.